دانلود کتاب vocabulary for the high school student

دانلود کتاب vocabulary for the high school student

کتاب vocabulary for the high school student رویه و مطالبی را ارائه می دهد که زبان آموزان با مطالعه جذاب کلمات می‌توانند دایره لغات خود را افزایش دهند.


این کتاب منبعی بسیار مهم و ارزشمند برای بهبود دانش کلمات به صورت حرفه ای و آکادمیک محسوب می‌شود و برای آن دسته از زبان آموزان طراحی و تنظیم شده است که دایره لغات آنها در سطح متوسط رو به بالا است و می‌خواهند آن را در زمینه‌های نگارش آکادمیک، صحبت، کنفرانس و سخنرانی های کاملا حرفه ای استفاده کنند.


این کتاب شامل بیش از 1000 واژه است که واژه هایی از GRE, FCE, IELTS, TOEFL در برمی گیرد. همچنین یکی از ضروری ترین منابع ارشد مترجمی زبان محسوب می‌شود.

اهداف کتاب vocabulary for the high school student در هر بخش عبارتند از:

بخش 1

در این بخش لغات جدید را در قالب 160 متن و جمله یاد می گیرید که این جمللات از آثار معروف ادبی هستند. هر جمله حداقل یک واژه جدید دارد که بدون دانستن معنی و فقط با سرنخ هایی که در جمله وجود دارد می توانید به معنی آن پی ببرید.
در این بخش (مانند سایر بخش های کتاب) تلفظ، اجزای گفتار و تعریف برای هر واژه جدید در نظر گرفته شده است. و برای هر واژه یک مثال مفید ارائه شده است.

بخش 2

در این بخش 20 گروه از کلمات را با موضوعات مختلف نظیر فقر، ثروت، ترس، شجاعت و غیره یاد می گیرید.

بخش 3

در این بخش از کتاب vocabulary for the high school student ، هشت گروه از کلمات را یاد می گیرید که پیشوندهای آنگلوساکسون ساکسونی دارند مانند FORE به معنی «قبل» و MIS به معنی «بد».

بخش 4

این بخش 24 گروه از کلماات را ارائه می‌کند که هر کدام از کلمات با پیشوند لاتین شروع می‌شوند، به‌عنوان مثال DIS به معنی «جدا از هم» و OB به معنی «در مقابل».

بخش 5
این بخش با 24 گروه از واژگان سر و کار دارد که ریشه لاتین دارند مانند SCRIB (به معنی «نوشتن») و MAN (به معنی «دست»).

بخش 6

این بخش به 20 گروه از کلمات می‌پردازد که ریشه یونانی دارند مانند PAN (به معنای «همه») و CHRON (به معنای «زمان»).

بخش 7

مشتفات کلمات یکی ار روش ها برای افزایش دایره لغات است که در این بخش به آن پرداخته شده است به این صورت که یک کلمه به چند کلمه تبدیل می شود مانند واژه literate که کلمات زیر از آن مشتق می شوند:

… ,illiterate, semiliterate, literacy, illiteracy

بخش 8

در این بخش با استفاده از رابطه و تشابه کلمات با یکدیگر دایره لغات زبان آموزش افزایش پیدا می‌کند.

بخش 9

در انتهای کتاب، فرهنگ لغات استفاده شده در کتاب قرار داده شده است که بعنوان یک مرجع عمل می کند. از ویژگی های کتاب کتاب vocabulary for the high school student ، تمرین های فراوان آن است. هر زیربخش با یک پیش آزمون برای برانگیختن کنجکاوی شروع می شود و با مجموعه ای از تمرینات متنوع و جامع برای توسعه تسلط و اندازه گیری موفقیت به پایان می رسد.

هییچ الزامی به رعایت ترتیب مطالعه بخش ها وجود ندارد بجز بخش 5 که نباید قبل از بخش 4 مطالعه شود. این کتاب براي مطالعه شخصي تدوین شده اما برای استفاده در کلاس درس نیز مناسب است.

دانلود کتاب vocabulary for the high school student (حجم: 6 مگابایت)


مطالب مرتبط:

دانلود کتاب 800 واژه GRE

دانلود کتاب vocabulary for the college bound student

زبان پی اچ دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *